سایر روشهای عایق بندی

۱.۶. اسپری فوم پلی یورتانspray foam for polyurethane
با پیشرفت بسیار سریع بشر در قرن بیست و یکم در صنعت پلیمر شاهد ظهور بسیاری از قطعات پلیمری و همچنین انواع مختلف از این پلیمرها هستیم. یکی از انواع همین پیشرفت ها اسپری های فوم می باشد. یکی از مهمترین و پرکاربردترین انواع اسپری فوم، اسپری فوم های پلی یورتان می باشد که به درزگیر پلی اورتان نیز معروف است. اسپری فوم پلی یورتان به صورت تک جزیی تولید و معمولا داخل قوطی های فلزی بسته بندی می گردد. انواع اپلیکاتورهای مورد استفاده در این نوع از اسپری فوم به دو شکل تفنگی و شلنگی می باشد. البته باید مدنظر داشت که این نوع درزگیر پلی اورتان در مجاورت با رطوبت، خشک می شود. از مهمترین خواص اسپری فوم پلی اورتان می توان به چند مورد اشاره کرد : ۱. ویژگی پرکنندگی انواع شکاف و همچنین درزهای مختلف در زمینه ساختمانی . ۲. مناسب برای عایق رطوبتی، صوتی، حرارتی. ۳. بازدهی بالا همراه با کنترل مناسب تزریق نسبت به دیگر اسپری های فوم. ۴. قابلیت رنگ آمیزی و همچنین شکل دهی مناسب پس از خشک شدن ۵. پایین آوردن اتلاف انرژی سیستم و غیره. ۶. عایقی مناسب برای جریان الکتریسیته. این نوع اسپری فوم پلی یورتان از نظر استاندارد به سه دسته زیر تقسیم می شود :
۱. اشتعال پذیر : نوعی از اسپری فوم پلی یورتان می باشد که برای مصارف خانگی و درزبندی در کارگاه های کار کوچک استفاده می شود. بیشترین توان این نوع فوم در برابر حرارت، تا ۱۶۰ درجه سانتیگراد می باشد.

۲. مقاوم در برابر شعله ور شدن : نوع دیگری از درزگیر پلی اورتان می باشد که در برابر حرارت مقاوم است و بیشتر کاربردهای صنعتی دارد. این نوع اسپری فوم در برابر شعله ور شدن، از خود مقاومت بسیار خوبی نشان می دهد.

۳. نسوز : شکل دیگری از اسپری فوم پلی یورتان است که کاملا نسوز میباشد البته این نوع اسپری فوم کمی کم یاب است.

از مهمترین کاربرد های این اسپری فوم می توان به موارد زیر اشاره نمود:

– زیرسازی و درزگیری استودیو
– عایق بندی داکت های مربوط به برق و آب ساختمان
– درز گیری انواع شکاف و آب بندی های دما پایین
– مناسب برای عایق بندی های حرارتی، صوتی در ساختمان های مدرن
– و …
۲.۶. پیپر نسوز فایبر سرامیک    Ceramic Fiber Paper
پیپر سراميکي یا کاغذ سرامیکی از پنبه نسوز و چسب آلي تهیه می شود . الياف هاي سراميکي آلومينو سيليکاتي فاقد آزبست بوده و از نظر تحمل دما در محدوده ۱۲۶۰ تا ۱۴۰۰ درجه سانتي گراد قرار داشته و در ضخامت هاي مختلف ساخته مي شود. از خصوصيات اصلي اين مواد قابليت انعطاف پذیری و مقاومت در برابر شوک های حرارتی، پارگی، ضريب انتقال حرارت کم و عایقی عالی در برابر صوت و الکتریسیته مي باشد که در بسياري از صنايع با توجه به صرفه اقتصادي براي جايگزيني مواد آزبستي مورد استفاده قرار می گیرد . این عایق ها کاربردهای مختلفی دارند که از آن جمله می توان به چند مورد اشاره کرد : به عنوان گسکت، واشر، پکينگ ، فيلر و جايگزين آزبست ها در عايق بندي حرارت و غیره

 ۳.۶. پتو نسوز فایبر سرامیک    Ceramic Fiber Blanket

ماده اوليه اين محصول الياف سراميکی فله بوده که در يك پروسه مداوم و بدون استفاده از چسب يا هرگونه مواد چسبنده ديگر و از طريق ايجاد اتصالات مكانيكي داخلي (سوزنكاري) تولید می گردد. پتو سرامیکی عایقی انعطاف پذیر است . این پتوها از استحکام کششی حدود ۴۰ تا ۱۲۰  KPa  برخوردار است .  در ضخامت های  ۲۵  و  ۵۰  میلیمتر و دانسیته ۶۴ و ۹۶ و ۱۲۸ موجود می باشد . تحمل حرارتی این عایق ۱۲۶۰ تا ۱۴۰۰ درجه سانتیگراد است . کاربردهای این عایق به صورت دسته بندی شده عبارتند از :
۱ – آستركاري كوره هاي الواتوري و واگن هاي پخت ، سطوح داغ کوره های عمليات حرارتي ، كوره هاي ذوب ، كوره هاي نگهدارنده ، كوره هاي كراكينگ و كوره هاي رفورمر و کوره های گرمایش مجدد

۲ – درزبندي حرارتي و اتصالات انبساطي ، پوشش هاي كوره هاي آنيلينگ و ميان قسمت هاي مختلف تجهيزات ريزش مذاب

۳ – عايق پشتيبان كوره هاي گرمايش مجدد و عایق بندی رولر کوره های حرارتی و  اطراف مشعل ها

۴ – عایق کاری صوتی و حرارتی در بدنه ها ، توربين هاي گازي ، اگزوز موتورهاي ديزلي ، لوله اگزوز و مبدلهای کاتاليستی انواع وسايل نقليه و لوله هاي انعطاف پذير با دمای بالا

۵ – فيلتر جداسازي اكسيدها و نيتريدها از مذاب هاي فلزي ، باقي مانده سرباره از مذاب

۶ – فيلتراسيون دمای بالاي گازها ، مايعات و واسطه حامل كاتاليست براي ذرات راديواكتيو

۷ – پوشش نازل های ريخته گری(جلوگيری از اکسيداسيون و شوک حرارتی) ، قالب هاي ريخته گري دقيق ، ديگهاي بخار و مراكز حرارتي و سقف کوره های Soaking

۸ – به عنوان پايه كاتاليست و قطعات فيلتر در تصفيه گازهاي داغ

۹ – سرپوش عايق دما بالاي ديگ هاي بخار

۱۰ – قطعات عايق براي بوته ها ، مجاری و سقف کوره های ذوب حتي در تماس با مذاب

۱۱ – تعميرات گرم آجرهاي ريخته گري ذوبي (جلوگيري از ايجاد شوك حرارتي )

۱۲ – رآكتورها  و كات كراكرها

۱۳ – لنت ترمز

۴.۶. نمد فیلتری یا منسوجات بی بافت  Felt Filter
منسوجات بی بافت گونه ای از پارچه هستند که بدون بافت تولید می شود به آن صورت که الیاف در هم آمیخته شده و بر روی آنها عملیات اتصال انجام می شود . در حال حاضر ۳۰ درصد از منسوجات جهان بی بافت است و روز به روز به تعداد آنها افزوده می شود که رایج ترین گونه این منسوجات نمد فیلتری است . یکی از اولین کاربرد های نمد فیلتری یا منسوجات بی بافت تصفیه می باشد . تصفیه یعنی استفاده کردن از یک فیلتر برای از بین بردن مواد غیر مفید در یک عمل و یا یک فرآیند . منسوجات بی بافت و نمد فیلتری امروزه در پروژه‌های عمرانی و کارهای پزشکی بیشترین کاربرد را دارند . مثلا امروزه به عنوان تصفیه خون در دستگاه های کلیه و قلب مصنوعی و نیز بعنوان پوشش‌های پانسمان پیشرفته کاربرد دارند .

الیاف مصرفی برای این تولیدات نمد و منسوجات بی بافت  را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد : دسته اول : الیاف طبیعی مانند پنبه کتان و غیره . دسته دوم :  الیاف مصنوعی از جمله الیاف منقطع و یا فیلامنتی ترموپلاستیک . دسته سوم : الیاف دیگر مانند شیشه، فلزی و غیره مواد خام دیگر شامل خمیر چوب، گرانول‌ها، پودر مواد فوق جاذب، مواد تکمیلی و غیره می‌باشد .

کاربردهای مهم منسوجات بی بافت عبارتند از: بهداشتی ، پزشکی . دستمال ضد عفونی شده، کالاهای خانگی لباس، پارچه‌ای مصرفی در تزیینات منزل و مصارف صنعتی و فنی آن‌ها شامل موارد زیر است: عایق کاری، فیلتراسیون، مهندسی عمران، راهسازی، کشاورزی و صنعت اتومبیل . البته  انتخاب مواد خام یک فاکتور اساسی در تعیین خواص نهایی منسوجات بی بافت است . مهمترین کاربرد این منسوجات در کفپوش‌ها می‌باشد و در موکت و فرش ماشینی  کاربرد فراوانی دارد.