عایق بندی با عایقهای الاستومری

عایق الاستومری برای کاربردهای صنعتی و عمرانی که نیاز به استفاده از مواد عایق دارند مناسب بوده و در عایقکاری تهویه مطبوع، تبرید، گرمایش، لوله کشی، مخازن، اتصالات و کانال های هوا مورد استفاده قرار می گیرند و به دو صورت لوله ای و رولی موجود می باشند.

۱.۴. عایق الاستومری لوله ای:
طول عایق الاستومری لوله ای ۲ متر و ضخامت آن ۹, ۱۳, ۱۹, ۲۵ میلیمتر می باشد. عایق های الاستومری لوله ای در قطرهای ۶mm تا ۱۱۴mm تولید و عرضه می گردند.

۲.۴. عایق الاستومری رولی:
عایق های رولی با پهنای ۱۰۰۰ mm برای عایقکاری کانال های آلومینیومی، سطوح بزرگ و لوله هایی با قطر بزرگ ایده آل می باشند.
با کاهش تعداد مراحل مورد نیاز جهت عایقکاری، نصب ساده تر و صرفه جویی در زمان و هزینه کار را خواهیم داشت.عایق الاستومریک انعطاف پذیر بوده و دوام بالایی دارد.
ضخامت استاندارد برای عایق های رولی ۶, ۱۰, ۱۳, ۱۶, ۱۹, ۲۵, ۳۲, ۵۰ میلیمتر می باشد.
عایق الاستومریک رولی بصورت ساده و چسبدار موجود می باشد.

عایق های الاستومری سبک و انعطاف پذیر بوده  و ضریب انتقال حرارت پایینی دارند. استفاده از این عایق ها موجب صرفه جویی در هزینه های انرژی شده و عملیات نصب آن براحتی صورت می گیرد. عایق الاستومری مقاومت بالایی در برابر نفوذ رطوبت و بخار، خوردگی، رشد قارچ و کپک، آتش، روغن و مواد شیمیایی داشته و بدون HCFC, HFC, CFC و گرد و غبار و الیاف می باشد. ضمنا هیچ گونه حساسیت پوستی و تنفسی برای کاربر یا نصاب ایجاد نمی کند. نگهداری و نظافت آسان از دیگر مزایای این دسته از عایق های الاستومری به شمار می رود.